Zjazd Absolwentów Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju 28.10.17/

Zjazd Absolwentów Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju 28.10.17/

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 28 października 2017 roku odbędzie się Zjazd Absolwentów Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju. Placówka ta będzie obchodzić 70-lecie swojego istnienia. Zespół Szkół jest szkołą, dla której organem prowadzącym jest Powiat Wałbrzyski, jednakże ze względu na swoje usytuowanie w centrum naszego miasta, bardzo aktywnie od dziesięcioleci uczestniczy w życiu kulturalnym Szczawna-Zdroju.

Młodzież i nauczyciele Zespołu Szkół angażowali się i angażują nadal w działalność kulturalną środowiska, uczestniczą  w imprezach organizowanych przez miasto i uzdrowisko w ciągu całego roku m.in.: Dni Szczawna-Zdroju, Narodowe Czytanie, Międzynarodowy Dzień Muzyki, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (w Zespole Szkół powstał pierwszy w mieście sztab Orkiestry i jest tam do dziś), Spotkanie Noworoczne Towarzystwa Miłośników Szczawna-Zdroju, Koncerty Noworoczne Zespołu Szkół dla mieszkańców miasta, Spotkanie Wielkanocne TMSZ, Konkurs Palm Wielkanocnych, kiermasz wielkanocny w Hali Spacerowej i Domu Zdrojowym, Konkurs Bab Wielkanocnych, apel pod pomnikiem Ułanów Legii Polsko-Włoskiej (od roku 2010 uczniowie Zespołu Szkół mają certyfikat opieki na tym miejscem pamięci narodowej, przyznanym przez Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Szkoła od lat współorganizuje uroczystości pod pomnikiem). Do imprez, które mają miejsce w Szczawnie-Zdroju dochodzą także imprezy o zasięgu powiatowym mające charakter artystyczny i wolontariacki (Wałbrzych, Stare Bogaczowice, Czarny Bór, Jedlina – Zdrój, Sokołowsko).

Życzymy zaprzyjaźnionej z naszym miastem placówce wspaniałej atmosfery podczas obchodów 70-lecia i jeszcze wielu, równie wspaniałych i dostojnych  jubileuszy.

Baner_400x100_-_70_lecie

 

 

logo-70_lecie_jpg

70-lecie

Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie

w Szczawnie-Zdroju 

Harmonogram obchodów Jubileuszu

(28 października 2017 roku)

 

9.30 Msza Św. W kościele pod wezwaniem WNMP w Szczawnie-Zdroju
11.30 Oficjalne uroczystości jubileuszowe w Teatrze Zdrojowym
14.00 Obiad
15.00 – 17.00 Okolicznościowe spotkania uczestników Jubileuszu w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie
17.00 – 18.00 Składanie kwiatów na grobach zmarłych nauczycieli
19.00 Bal absolwentów